Jaglany detoks kolejny krok Marek Zaremba

Kolejny krok Jaglanego detoksu Marka Zaremby

Czekałam na tę książkę z niecierpliwością, po tym jak bardzo urzekła mnie pierwsza część! Przyznam, że na początku głównie koncentrowałam się na daniach z książki, omijając, niezwykle wartościową część poświęconą wpływowi zdrowego odżywiania i sfery duchowej na zdrowie i samopoczucie. Może powtórzę się, ale to co napiszę jest tego warte – dopiero pod wpływem lektury książek Marka zdałam sobie w pełni sprawę, że jedzenie, to coś więcej niż zaspakajanie głodu. Dzięki Markowi w pełni zrozumiałam istotę sentencji Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem i zgodnie z nią zaczęłam postrzegać pożywienie jako źródło witalności, siły i dobrego samopoczucia.

W swej książce Marek odwołuje się także do biblijnego Postu Daniela wg dr Ewy Dąbrowskiej – wskazując na istotę i rolę postu i głodówek w życiu każdego z nas. Książka zawiera informację nt. jelitowych punktów refleksyjnych, a ściślej mówiąc – w jaki sposób stan naszych jelit ma  odzwierciedlenie w prawidłowym funkcjonowaniu poszczególnych organów naszego ciała. To także obowiązkowa lektura dla osób skarżących się na refluks, czy choroby tarczycy. To także źródło wiedzy nt. zwalczania nietolerancji pokarmowych w ramach podjętego detoksu organizmu. Co ciekawe Marek dowodzi także w jaki sposób dieta może mieć także wpływ na stan naszego kręgosłupa! Wreszcie – odnosi się do sfery ducha, wiążąc ją z kondycją naszego ciała. Odwołuje się do wpływu stanu wewnętrznej równowagi, miłości, relacji z innymi oraz modlitwy na kondycję umysłu i ciała.

Dla mnie jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich tych, którzy interesują się zdrowym odżywianiem, dla tych którzy pragną wprowadzić zmiany żywieniowe dla siebie i swojej rodziny, wreszcie dla tych, którzy dziś cierpią na choroby autoimmunologiczne, zapadają często na różnego typu schorzenia, czują zmęczenie, znużenie, których trapią problemy gastryczne, którzy często borykają się z infekcjami – a przede wszystkich dla tych, którzy chcą zdrowia, szczęścia i wewnętrznej równowagi, którzy chcą się cieszyć życiem w gronie najbliższych, swych przyjaciół i rodziny.

Marku dziękuję za ten mądry i mobilizujący przekaz, który odmienił moje życie, likwidując choroby, które zaczęły mi doskwierać, a których źródła nikt dotychczas nie mógł zdiagnozować….

Ocena książki

Przepisy: Niewyszukane/Interesujące/Wyszukane

Szata graficzna: Przeciętna/Ładna/Ciekawa/

Stopień trudności: Dla początkujących/Dla gotujących/Dla zaawansowanych

 

Dodaj komentarz