Paratha z panirem – Przemytnicy na wakacjach

Paratha z panirem 

Chlebki bardzo podobne w smaku i sposobie przygotowania do chaczapuri! Różnica między nimi polega na wykorzystaniu do przygotowania ciasta jedynie mąki, wody i soli. W chaczapuri natomiast dodajemy drożdże, co sprawia, że ciasto jest bardziej wyrośnięte i chrupkie. Autorka nie wskazuje natomiast, ile wody dodać do mąki. Wskazuje, by dodać jej tyle, aby ciasto było elastyczne. Na wskazaną w przepisie ilość mąki będzie to ok. 1 szklanka. Szkoda, że choćby w ten sposób nie zostało to ujęte w przepisie. Obawiając się, że dodam je nazbyt wiele – dolewałam ją kilkukrotnie.

Po rozwałkowaniu ciasto smarujemy wg przepisu masłem klarowanym, ale ja posmarowałam oliwą. Następnie kładziemy masę z sera i ziół. Ja nie miałam paniru i zrobiłam ją zgodnie ze wskazówką z przepisu z serka capri. Zioła dodałam świeże – jakie tylko miałam w ogródku.

Całość zwijamy w rulon, zwijamy na kształt ślimaka, a następnie wałkujemy.

Dalej wystarczy wrzucić ciasto na suchą patelnię. Smażymy z każdej strony ok. 5-8 minut. Niezależnie jak długo będziemy to czynić, to w środku ciasto jest jakby z zakalcem. Dobre, ale jeśli ktoś wcześniej spróbował chaczapuri uzna, że chaczapuri jednak lepsze.

Ocena potrawy:

Smak: dobre

Czas przygotowania: ok. 1 godzina

Stopień trudności: średnie

Dostępność produktów: duża

Polecam: raczej tak!

 

 

Chlebki bardzo podobne w smaku i sposobie przygotowania do chaczapuri! Różnica między nimi polega na wykorzystaniu do przygotowania ciasta jedynie mąki, wody i soli. W chaczapuri natomiast dodajemy drożdże, co sprawia, że ciasto jest bardziej wyrośnięte i chrupkie. Autorka nie wskazuje natomiast, ile wody dodać do mąki. Wskazuje, by dodać jej tyle, aby ciasto było elastyczne. Na wskazaną w przepisie ilość mąki będzie to ok. 1 szklanka. Szkoda, że choćby w ten sposób nie zostało to ujęte w przepisie. Obawiając się, że dodam jej nazbyt wiele – dolewałam ją kilkukrotnie.

Po rozwałkowaniu ciasto smarujemy według przepisu – masłem klarowanym, ale ja posmarowałam oliwą. Następnie kładziemy masę z sera i ziół. Nie miałam paniru i zrobiłam masę – zgodnie ze wskazówką z przepisu – z serka capri. Zioła dodałam świeże – jakie tylko miałam w ogródku.

Całość zwijamy w rulon, zwijamy na kształt ślimaka, a następnie wałkujemy.

Dalej wystarczy wrzucić ciasto na suchą patelnię. Smażymy z każdej strony ok. 5-8 minut. Niezależnie jak długo będziemy to czynić, to w środku ciasto jest jakby z zakalcem. Dobre, ale jeśli ktoś wcześniej spróbował chaczapuri uzna, że chaczapuri jednak lepiej smakuje.

Ocena potrawy:

Smak: dobre

Czas przygotowania: ok. 1 godzina

Stopień trudności: średnie

Dostępność produktów: duża

Polecam: raczej tak!

 

Dodaj komentarz