Jaglany detoks Marek Zaremba

Pierwszy wpis na moim blogu zacznę od mojej ulubionej publikacji, ulubionego autora. Jaglany detoks Marka Zaremby, bo o tej pozycji książkowej mowa – to niezwykle interesująca książka o dobroczynnych właściwościach królowej wszystkich kasz – kaszy jaglanej, zawierająca ciekawe, smaczne i proste w przygotowaniu dania, które poza niesamowitymi doznaniami smakowymi, dostarczają nam to, co zdrowe i dla prawidłowego funkcjonowania organizmu niezwykle potrzebne. W swojej książce autor odnosi się także do uzdrawiającej mocy przypraw, ziół czy wpływu zdrowych tłuszczów na nasze samopoczucie, stan skóry i włosów, a nawet ich przeciwdziałania występowania chorób autoimmunologicznych. Książka to także mini przewodnik po zbożach i roślinach strączkowych. Marek w sposób zwięzły i treściwy pokazuje nam powiązania pomiędzy spożywanym pokarmem a stanem organów wewnętrznych naszego organizmu, w szczególności oddzielny rozdział poświęca wątrobie, wskazując na jej bliskie powiązania z kondycją naszej śledziony i żołądka i jakie mogą być negatywne konsekwencje zaniedbania tego organu. Określa różnice między pokarmami chłodzącymi, gorącymi, neutralnymi czy ciepłymi, odwołując się także (zresztą czyniąc to wielokrotnie w swej książce) do Św. Hildegardy. Wreszcie traktuje o samym detoksie, jaglanym detoksie. Wskazuje na jego zalety i dobroczynne właściwości nie tylko na ogólny stan organizmu (poprzez odkwaszanie) ale także, stan jelit, skórę, włosy, wagę ciała. Co ciekawe – namawia, by spożywać, maksymalnie 3 posiłki, zachowując przerwę ok. 4-5 godzin między posiłkami, a spożywając kolację zrezygnować z węglowodanów,

Książka Marka Zaremby – w zdecydowanej większości zawiera informacje nt. prozdrowotnych właściwości kaszy jaglanej na naszą witalność i siłę życia. To także przewodnik po duchowych sferach życia – co niektórym smakoszom kaszy nieco w tej książce przeszkadza, ale… Jaglany detoks to przede wszystkim książka – będąca odzwierciedleniem – postawy życia Marka Zaremby – człowieka, osoby ciepłej, wzbudzającej zaufanie, otwartej na drugiego człowieka. Ta oraz inne książki Marka są „prawdziwe”. Stanowią wyraz afirmacji życia, miłości do Boga, poszanowania zdrowia, szacunku dla innych i samego siebie. Nie znajdziemy w nich oznak mody, wykreowanej persony – miłośnika kulinarnych przygód. Sam Marek dzieli się z czytelnikami swymi doświadczeniami w zakresie dokonanej żywieniowej i nie tylko metamorfozy. Poprzez swoje książki chce się dzielić szczęściem i doświadczeniami z innymi.

Oceniam książkę Marka Zaremby Jaglany detoks – niezwykle wysoko: za wiedzę jaką dostarcza, sposób w jaki to czyni, a także walory smakowe i dostępność produktów, przejrzystość przepisów, szatę graficzną i zdjęcia. Bardzo polecam – Must to have.

Ocena książki

Przepisy: Niewyszukane/Interesujące/Wyszukane

Szata graficzna: Przeciętna/Ładna/Ciekawa/

Stopień trudności: Dla początkujących/Dla gotujących/Dla zaawansowanych

Dodaj komentarz