Bakłażan pieczony z majerankiem, kaszą quinoa i granatem, podany z sosem orzechowym i świeżą pietruszką – ZIOŁA NA TALERZU

Bakłażan pieczony z majerankiem, kaszą quinoa i granatem, podany z sosem orzechowym i świeżą pietruszką

To danie podbiło moje serce! Jedno z tych, które zapadają na długo w pamięci, do których się powraca. Jedno z lepszych z książki. W czym zatem tkwi jego sekret?

Jest w nim jakże zdrowa, ugotowana komosa ryżowa, jej smak podbija ser wędzony, który naprawdę ma tu dużo „do powiedzenia”, bez niego danie nie byłoby tak wyjątkowe… jest czerwona cebula i czosnek, olej (u mnie oliwa), granat, a z przypraw – zatar, majeranek i oczywiście pieprz i sól, to wszystko wymieszane razem stanowi nadzienie bakłażanów, ale…. Wpierw należy przeciąć na pół bakłażany, naciąć je od wewnątrz, polać oliwą i upiec, by były miękkie. Po upieczeniu należy wyjąć miąższ bakłażana wydrążyć łyżką i dodać tę część do komosy ryżowej i pozostałych składników. Kolejnym krokiem będzie pieczenie ok. 15 minut i polanie bakłażanów – specjalnie przygotowanym sosem z masła orzechowego, soku z cytryny, oleju rzepakowego (u mnie oliwa) i soli. Słowo, że polecam – wydaje mi się w tym wypadku zbędne:)

Ocena na potrawy:

Smak:   bardzo dobry

Czas przygotowania:  ok. 45-50 minut

Stopień trudności: łatwy

Dostępność produktów: duża

Polecam:   zdecydowanie tak!

Dodaj komentarz